II miejsce w VI Eko-Rajdzie Drogami Rowerowymi Poznania

W środę 15 maja, nasi uczniowie startowali w VI Eko-Rajdzie Drogami Rowerowymi Poznania organizowanymi przez Straż Miejską Miasta Poznania wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, przy wsparciu Automobilklubu Wielkopolski.

Impreza była adresowana do uczniów szkół podstawowych i miała na celu propagowanie bezpieczeństwa oraz partnerskich zachowań uczestników ruchu drogowego, popularyzowanie przyjaznego środowisku środka transportu z wykorzystaniem miejskiej sieci dróg rowerowych oraz promowanie walorów turystyki rowerowej.

Regulamin Rajdu przewidywał zjazd zespołów szkolnych pod opieką nauczyciela na teren polany nad rz. Cybiną przy j. Maltańskim, gdzie uczestnicy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach: przepisy ruchu drogowego, eko-wiedza, jazda sprawnościowa rowerem, pomoc przedmedyczna, znajomość fauny i flory lasów Poznania. Po emocjonujących zmaganiach uczniowie wzięli udział w ognisku.

Podczas rajdu uczestniczyło 32 zespołów rowerzystów, nasza grupa zdobyła II miejsce, nagrody oraz Puchar od Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Opiekunowie: Lidia Bąkiewicz, Agnieszka Maląg.

Uczestnicy: Michał Snopek, Magda Pakuła, Brzeziński Stanisław, Katarzyna Zielonacka, Filip Wróblewski oraz asystentki Miś Marysia i Oliwia Suchowiak.

Gratuluję pucharu! Tym bardziej, że obroniliśmy go kolejny raz!