Z wizytą na wysypisku odpadów.

Klasa 3A wraz z p. Agnieszką Maląg oraz p. Marysią Welc wybrała się w słoneczne majowe przedpołudnie na Wysypisko Odpadów Komunalnych w Suchym Lesie. Zostaliśmy oprowadzeni przez pracownika wysypiska ścieżką ekologiczną, która zaprowadziła nas we wszystkie ważniejsze miejsca. Ścieżka ta składa się z kilku przystanków i wyposażona została w tablice informacyjne przedstawiające poszczególne zagadnienia z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Mieliśmy okazję osobiście przekonać się, że „nasze” wysypisko jest na wysokim europejskim poziomie. Wszystko jest doskonale zorganizowane a w powietrzu nie czuć odoru, którego spodziewaliśmy się odwiedzając to miejsce. Jak tłumaczyła nam pani przewodnik – wszystko to zawdzięczamy skutecznemu odgazowywaniu hałd odpadów.

Duże wrażenie zrobiło na nas składowisko odpadów gabarytowych, gdzie  znajdowały się liczne kanapy i fotele, których ludzie postanowili się pozbyć.

Obejrzeliśmy również Laboratorium energii odnawialnej, w skład którego wchodzą cztery urządzenia wytwarzające energię elektryczną z wiatru i słońca.

Tą pouczającą wycieczkę zakończyliśmy na placu zabaw, gdzie uczniowie kończący w tym roku gimnazjum znów poczuli się małymi dziećmi.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

[nggallery id=172]