Puchar “Obieżyświat – 2013” należy do nas!!!

Dnia 17 maja odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Obieżyświat”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Dyskretny urok miast Europy”.

Uczestniczyło w nim jedenaście szkół gimnazjalnych. Każdą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół uczniowski. Naszymi przedstawicielami byli Przemysław Przymuszała z klasy 3A PGS oraz Bartłomiej Walkowski z klasy 3B PGS.

Konkurs składał się z trzech części, które sprawdzały wiedzę i różnorodne umiejętności geograficzne. Uczniowie układali puzzle wybranego planu miasta, dopasowywali na podstawie klimatogramów typy klimatów, rozpoznawali charakterystyczne potrawy oraz dopasowywali koszulki piłkarskie do reprezentacji danego klubu. Było wiele jeszcze innych ciekawych zadań i oczywiście wszystkie dotyczyły europejskich miast. Maksymalnie zespół mógł zdobyć 73 punkty. Nasi chłopcy wygrali konkurs, otrzymując 58 punktów. Jak powiedziała jedna z nauczycielek geografii z innej poznańskiej szkoły: “gdy Salezjanie biorą udział w konkursie, to inne szkoły mogą od razu zajmować dalsze pozycje w rankingu!”.

Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!