Kilka słów o Grupie Wyszehradzkiej

Uczeń trzeciej klasy naszego gimnazjum – Dominik Lisiecki – wziął udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w edycji Akademii Młodego Dyplomaty: “Moja szkoła w Unii Europejskiej”.

Dominik napisał bardzo ciekawą pracę na temat: „Polityka nie jest sztuką tego co możliwe, lecz tego co niemożliwe” – skomentuj słowa Vaclava Havla, zmarłego niedawno prezydenta Czech, w kontekście przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 90.
Przeprowadził również lekcję w IV klasie szkoły podstawowej o Grupie Wyszehradzkiej, przybliżając dzieciom wiadomości dotyczące historii państw należących do tej organizacji. Na koniec do zadań uczniów należało pokolorowanie konturów flag.