Peregrynacja relikwii św. Jana Bosko

Obecność relikwii św. Jana Bosko w Polsce stanowi etap światowej peregrynacji tych relikwii, które od 2009 do 2015 roku przemierzają 130 krajów na 5 kontynentach. Peregrynacja jest jednocześnie częścią przygotowań do obchodów 200-setnej rocznicy urodzin św. Jana Bosko, która przypada w 2015 r.

Relikwie św. Jana Bosko będą w Polsce od 27 maja do 17 sierpnia 2013 r. W tym czasie relikwiarz odwiedzi ponad 50 miast i miejscowości na terenie całego kraju, w których pracują salezjanie.

W Poznaniu relikwie będą wystawione w kościele pw. św. Jana Bosko na Winogradach, w terminie od 20 czerwca godz. 16:00 do 21 czerwca godz. 10:00.

Uczniowie naszych Szkół wezmą udział we Mszy św. odprawionej na Winogradach 21 czerwca o godz. 8.30.

Chcąc ułatwić dotarcie na Mszę św. uczniom najmłodszym (Szkoły Podstawowej), zorganizowano dla nich przejazd autokarami MPK. Autokary będą podstawione pod budynki szkolne na os. Bohaterów i na os. Stare Żegrze o godz. 7.45.

Uczniowie Gimnazjum i Liceum docierają na Winogrady komunikacją miejską.