Pierwszy rok na Uniwersytecie Medycznym za nami

W poniedziałek, 10 czerwca 2013 roku w Centrum Wykładowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie roku akademickiego uczestników projektu „Mały Medyk”.

Przez cały rok uczniowie klas 5 i 6 PSSP uczestniczyli w spotkaniach, podczas których mogli poszerzyć swoją wiedzę nie tylko z dziedziny biologii, ale także z wielu dziedzin medycznych, takich jak stomatologia czy gastrologia.

Dzięki wykładom poznaliśmy najmniejsze zwierzęta świata, najciekawsze rekordy Guinnessa a nawet budowę i zastosowanie lasera  w stomatologii.

Podczas Absolutorium zostały wręczone dyplomy najpilniejszym studentom. Z naszej szkoły zostali nimi: Adrian Drozdowski, Stanisław Brzeziński, Gabriela Kulik, Jakub Gawron, Tymoteusz Kornacki, Andrzej Jachowski, Adam Paech, Marta Węcławiak, Marta Wiśniewska, Zosia Till, Aleksandra Szenrok, Wiktor Jura oraz Zuzanna Grześkowiak.

Ostatniego dnia przed zasłużonymi wakacjami mogliśmy posłuchać sierżanta Pyrka, który mówił nam o bezpieczeństwie, nauczyliśmy się także za sprawą ratowników medycznych wzywać pomoc w nagłych wypadkach. Nauka odbyła się w bardzo realnych warunkach.

To był bardzo ciekawy rok.