Wyjątkowy gość w wyjątkowym dniu

11 czerwca obchodziliśmy Dzień Patronów naszej Szkoły i z tej okazji zaprosiliśmy niezwykłego gościa. Był nim serbski piłkarz Ivan Djurdjevic, piłkarz Lecha Poznań, sportowiec nie tylko ciałem, ale i duchem.

Zaczynał swoja przygodę z piłką w klubach piłkarskich w Belgradzie, a następnie kontynuował karierę w Hiszpanii i Portugalii. Był zawodnikiem między innymi Vitorii Guimares i Belenenses, a od 2007 roku poznańskiego Lecha. Jego największymi sukcesami były: Puchar Polski 2008/2009, Mistrzostwo Polski i Superpuchar 2009/2010 zdobyte z drużyną „Kolejorza’.

Na spotkanie tłumnie przybyli uczniowie szkoły podstawowej, ale również nasze licealistki. Z sali padło do piłkarza wiele bardzo ciekawych pytań i było widać zaskoczenie na twarzy naszego gościa ich jakością, a czasem i poziomem trudności. Często musiał się zastanawiać nad odpowiedzią, ale chętnie odpowiadał i przybliżył wszystkim świat piłki oraz treningu.  Na końcu spotkania przyszedł czas na drobny upominek od uczniów dla Ivana oraz autografy na kartkach i koszulkach.

Dziękujemy piłkarzowi za cierpliwość, a uczniom za stworzenie wspaniałej atmosfery.

Zapraszamy do galerii.