Biwak nocny klas 1a i 1b PGS

Dnia 14 czerwca klasy gimnazjalne I a i I b zorganizowały w szkole „nocowanko”. Pogoda była cudna, dlatego pierwsze minuty spędziliśmy na boisku szkolnym. Chłopcy z ogromnym zapałem grali w piłkę nożną, a dziewczyny – w koszykówkę. Gwoździem programu była jednak wspólna dyskoteka. Bawiliśmy się wspaniale. Wprawdzie niektórzy tradycyjnie podpierali ściany, więc na początek zatańczyliśmy „belgijkę” i „makarenę”, aby wszyscy mogli włączyć się do zabawy, nawet ci, którzy twierdzą, że tańczyć nie potrafią.

Po tańcach był czas na posiłek i odpoczynek, a potem ciąg dalszy zabawy: porozkładaliśmy strategiczne gry planszowe i szachy. Niektórzy poprawiali kondycję i koncentrację przy stole tenisa stołowego. A z każdą godziną było z nią  gorzej. I tak do rana, bo o spaniu podczas „nocowanka” nikt absolutnie nie myśli. Takie spotkania bardzo nas integrują, więc szkoda marnować czas.  Spędziliśmy go naprawdę miło. To nic, że z powodu odsypiania straciliśmy trochę soboty…

 

                                                              Alicja Machowiak, kl. I a