Młode serca wychowywał sercem… Peregrynacja relikwii świętego Jana Bosko

Jego życie jest historią prawdziwej świętości. Nie tej, którą często rozumiemy jako perfekcjonizm i doskonałość, lecz takiej, co potrafi być mocno osadzona w przyziemności. To dążenie, by być coraz bardziej podobnym do Jezusa – kochać i służyć tak jak on.

Ten wyjątkowy wychowawca młodzieży oddany był jej do końca. Poświęcił życie, by ratować młode dusze, kształtować umysły i przemieniać serca. Miłość, z jaką oddawał się swojemu dziełu sprawiła, że pozostało ono nieśmiertelne.

Dziś istnieje wiele zgromadzeń salezjańskich i szkół prowadzonych w duchu księdza Bosko. Podczas peregrynacji relikwii wielkiego świętego, która ma obecnie miejsce w naszym kraju, mamy okazję, by w szczególny sposób podziękować mu za zapoczątkowane przed wiekami dzieło.

21 czerwca nasza szkoła uczestniczyła w uroczystościach związanych z peregrynacją w Poznaniu. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział we Mszy Świętej, modlili się w różnych intencjach za wstawiennictwem księdza Bosko. Wielu z powagą i wzruszeniem odprowadzało relikwie świętego, które wyruszyły do kolejnego miasta.

Liczna obecność uczniów oraz szacunek, z jakim uczestniczyli oni w uroczystościach, świadczą o tym, że dzieło świętego nie pozostało tylko piękną i niedoścignioną teorią, ale realizuje się w praktyce – wciąż wychowuje, kształtuje młode wnętrza, uczy jak być „uczciwym obywatelem i dobrym chrześcijaninem”.