Święto Patronów Szkoły

Patron to nie tylko oficjalna ozdoba szkoły. To opiekun i towarzysz – ktoś ciągle obecny. Uczniowie dobrze go znają i starają się żyć tym, co głosił, kierować się takim samym systemem wartości, naśladować jego postawę.

Z tego powodu wybór patrona naszej szkoły nie był przypadkowy. Możemy być dumni, że jest nim błogosławiona Piątka Poznańska. Historia życia tych młodych ludzi ciągle inspiruje i zadziwia. Postawa „chłopców z Wronieckiej” niesie ze sobą uniwersalne wartości i stanowi dla uczniów wzór godny naśladowania.

Szkoła nieustannie wspomina patronów, przybliża swoim wychowankom dzieje ich życia. Czasem jednak warto zatrzymać się nad ich losem na dłużej, przyjrzeć się im dokładniej. Z pewnością szansą, by to zrobić jest DZIEŃ PATRONA, który obchodziliśmy 11 czerwca.

Najpierw cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej, by dziękować Bogu za tak wspaniałych patronów i modlić się do Niego za ich wstawiennictwem. Później był czas na zabawę, dzięki której utrwaliliśmy sobie wiedzę o życiu błogosławionej Piątki Poznańskiej i lepiej ją zapamiętaliśmy. Samorząd Uczniowski zorganizował wiele ciekawych konkursów, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział.

Gimnazjaliści stworzyli plakaty pod tytułem „Tacy sami jak my”. Prace uczniów doskonale pokazały, jak bliska im jest błogosławiona Piątka. Wyniki tej rywalizacji przedstawiają się następująco: 1. miejsce zajęła Marta Podżerek (2B PGS), wyróżnienie otrzymała Natalia Kłobus i uczniowie kl. 1 B PGS.

W konkursie wiedzy o błogosławionej Piątce na poziomie gimnazjum triumfował Jan Kolanowski – uczeń klasy 1 B PGS. W szkole podstawowej najlepszy okazał się duet: Jakub Gawron i Wojciech Rudnicki.

Niektórzy najlepiej przyswajają sobie wiedzę, którą mogą zaśpiewać. Zatem nie zabrakło także utworów muzycznych  o naszych patronach. W konkursie piosenki salezjańskiej wyniki przedstawiają się następująco:  1. nagroda przypadła kl. 1b PGS i dziewczynom z grupy “Kolorowe Arafatki” (kl. 6), wyróżnienie otrzymała kl. 1a oraz grupa: “Porzeczki”, a także klasa 3 PSSP ze szkoły podstawowej i duet: Martyna Wawrzyniak i Michalina Ratajczak.

Rada Rodziców zorganizowała konkurs dla miłośników kostki Rubika, która stała się w naszej szkole bardzo popularna. Szybkość i zręczność w układaniu kolorowych ścian, jaką wykazali się laureaci tej konkurencji, jest godna podziwu. Oto rezultaty: pierwsze miejsce zajął Marcin Gońda – II A PGS (31,97 s), na drugim uplasował się Łukasz Kowalczyk – również z klasy II A PGS (53,98 s), trzecie wywalczył Piotr Stelmasiak – uczeń klasy II A PGS (1.00.55).

„Salezjańska Igła” zorganizowała profesjonalny pokaz mody. Profesjonalny wybieg, muzyka, urocze modelki i projektantki. Publiczność bawiła się bardzo dobrze, a młode artystki nagradzała gromkimi brawami.  Mamy nadzieję, że takich wydarzeń w naszej szkole będzie więcej.

Świąteczna atmosfera udzieliła się chyba wszystkim. Szczególne podziękowania za stworzenie niepowtarzalnego nastroju należą się naszym licealistom, którzy spontanicznie zachęcali wszystkich uczniów do wspólnych tańców. Dziękujemy również Tobiaszowi Wala, który poprowadził konkursy i okazał się specjalistą od wystąpień publicznych.