Relacja ze spotkania z Prezydentem

Już po raz drugi mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły Prezydenta Miasta Poznania, pana Ryszarda Grobelnego. W czwartek, 13 czerwca, uczniowie liceum oraz członkowie szkolnego samorządu z klas gimnazjalnych wzięli udział w spotkaniu z panem Prezydentem. Dyskusję prowadził uczeń drugiej klasy PSLO, Łukasz Ciesielski. Toczyła się ona wokół trzech głównych tematów, to jest: polityki, oświaty i spraw dotyczących naszego miasta. Pytano o różne bieżące problemy poruszane ostatnio w mediach, począwszy od tzw. ustawy śmieciowej przez obowiązek szkolny sześciolatków, skończywszy na planach zagospodarowania terenu za kościołem p.w. Nawiedzenia NMP na Ratajach. Jeśli tylko ktoś zdobył się na odwagę, mógł zapytać naszego gościa o coś spoza trzech przewidzianych zagadnień, np. o to, co trzeba zrobić, by zostać prezydentem miasta. Niestety, pan Prezydent nie chciał zdradzić nam żadnej skutecznej strategii wygrywania wyborów, więc ewentualni następcy będą musieli w przyszłości poradzić sobie sami. Dla wielu słuchaczy to spotkanie mogło być szansą dowiedzenia się czegoś na nurtujący ich temat.