Ostatni dzień roku szkolnego – z bł. Piątką Poznańską…

…Łąkowa – Zielona – Żydowska – św. Marcin – Królowej Jadwigi – Niezłomnych – Młyńska…

Te ulice Poznania odwiedzili wraz z wychowawcami uczniowie PGS i PSLO, podążając śladem bł. Piątki PoznańskiejCzesława Jóźwiaka, Edwarda Kaźmierskiego, Franciszka Kęsego, Edwarda Klinika i Jarogniewa Wojciechowskiego.

Spotkanie z błogosławionymi zaczęło się w kościele przy ulicy Wronieckiej.

Dzięki uprzejmości księdza Andrzeja uczniowie usłyszeli kilka ciekawostek z życia „chłopców z Wronieckiej”.

Następnie podzieleni na grupy ruszyli do miejsc związanych z Patronami.

Droga była długa – trzeba było odwiedzić siedem przystanków: ulicę Młyńską, gdzie więzieni byli Oratorianie, ulicę Niezłomnych (Dom Żołnierza), gdzie w dawnej siedzibie gestapo przesłuchiwano błogosławionych, ulicę Żydowską, gdzie znajdowało się mieszkanie bł. Czesława Jóźwiaka, ulicę św. Marcin, gdzie przed laty mieszkał bł. Jarogniew Wojciechowski,  ulicę Łąkową, przy której stała kamienica bł. Edwarda Kaźmierskiego, ulicę Zieloną, gdzie mieszkał bł. Edward Klinik oraz ulicę Królowej Jadwigi, gdzie przy dawnej ulicy Marchlewskiego mieściło się mieszkanie bł. Franciszka Kęsego.

Każda klasa podzielona na grupy swoją wędrówkę ulicami Poznania zaczęła od innego punktu. Cel – odwiedzić wszystkie miejsca i zdobyć jak największą liczbę punktów w wyznaczonych miejscach. W każdym z nich na uczniów czekali licealiści (uczniowie 1PSLO), którzy wspólnie z panią pedagog i panem Karolem Kozik zorganizowali grę.

W każdym punkcie należało rozwiązać zadania – test (dotyczący miejsca i błogosławionych) oraz puzzle, które należało ułożyć i odgadnąć miejsce lub osobę przedstawioną na ilustracji. Test był podobno trudny, ale dzięki temu można było poszerzyć wiedzę dotyczącą historii i życia naszych Patronów.

…A nasza wiedza wcale nie jest taka malutka…

Najlepszymi okazali się uczniowie klasy 2a PGS (grupa Bractwo Jurasa), zdobywając 61 punktów, tuż za nimi z 60 punktami uczniowie klasy 3a PGS (grupa Szalone Kaczki) i uczniowie 2 PSLO (Dobry Jarogniew). GRATULUJEMY!!!

Dzień wcześniej w grze uczestniczyli uczniowie PSSP. Niestety, z powodu deszczu gra odbyła się na terenie szkoły. Najlepszym zespołem okazały się Robaczki, uczniowie tworzący grupę klasy 4 PSSP, zdobywając 41 punktów.

Miejmy nadzieję, że była to pierwsza, ale nie ostatnia gra miejska…