Po spektaklu – zapraszamy do obejrzenia wybranych fragmentów!

Z prawdziwą przyjemnością odnotowujemy, że na spektakle Licealnej Grupy Teatralnej przychodzi publiczność nie tylko z naszej szkoły, ale także goście z całego Poznania. Poprosiliśmy ich o komentarze do ostatniego w tym sezonie przedstawienia: “Dla ludzi czy z ludźmi?” (na podstawie tekstów Sławomira Mrożka).

Oto wypowiedzi widzów:

Młodzi, utalentowani i z pasją – tak opisałabym osoby, wystawiające spektakl.  Dwa utwory dramatyczne S. Mrożka – “Na pełnym morzu” i “Śmierć porucznika”, zostały przybliżone w humorystyczny, niekonwencjonalny sposób, budząc bezsprzecznie entuzjazm wśród widowni.        To grupa młodych osób, które nie tylko umiały wypowiedzieć powierzone im kwestie, ale podzielić się emocjami i entuzjazmem, łączącym się z ich działalnością na scenie. Pozwolili mi na chwilę oderwać się od szarej codzienności, pokazali metaforyczny świat pełen komicznych paradoksów. Mam nadzieję, że będą rozwijać się dalej, budząc uśmiech na twarzach ludzi i skłaniając  ich do refleksji.  Swoją działalnością udowadniają, że obcowanie ze sztuką jest przywilejem, a nie smutnym obowiązkiem, tworzą nowy wymiar rozrywki.

Ola – UAM

Postanowiłem wybrać się w końcu (po raz pierwszy) na występ Licealnej Grupy Teatralnej. Prawdę mówiąc, zaproszeń na ich spektakle dostawałem całe mnóstwo, lecz zawsze brakowało czasu lub motywacji. Na szczęście teraz końcówka roku szkolnego (i brak innych planów na środowy wieczór) pchnęła mnie ku sali nr 10 (?) salezjańskiego liceum. A tam czekało mnie zaskoczenie, wraz ze wspaniałym scenariuszem, dobrym przygotowaniem, ale przede wszystkim z grupą utalentowanych, młodych ludzi. Ludzi, których – mam nadzieję – będę mógł jeszcze nieraz podziwiać. Najlepiej na deskach sceny z prawdziwego zdarzenia.

Piotr Szyszka XVII LO

 Pierwszy raz przychodząc na przedstawienie pomyślałam: szkolne kółko teatralne – grupa uczniów sucho odgrywających swoje role. Jednak wystarczyło półtorej godziny i zostałam zaskoczona (nie mówiąc: oczarowana) niesamowitą grą aktorską, jak również zaangażowaniem i profesjonalizmem aktorów. Był to naprawdę ciekawy spektakl, który oglądałam z przyjemnością, pomimo niesprzyjających warunków, panujących na sali.

Ola  II LO

 W tym roku byłam tylko na ostatnim przedstawieniu, ale bardzo mi się podobało:). Każdy z aktorów przedstawił własnego bohatera w rewelacyjny i oryginalny sposób. Dialogi ociekały humorem, a talent aktorski i pasja wykonawców sprawiły, iż poczułam się jak na prawdziwej komedii w teatrze:)

Marysia XV LO

 

Zapraszamy do obejrzenia!

Wybrane fragmenty spektaklu “Dla ludzi czy z ludźmi?”: