Wakacyjny koncert

26 czerwca w szkole na os. Stare Żegrze odbył się Wakacyjny Koncert. Chór szkolny zaśpiewał piosenki opowiadające o zbliżających się wakacjach. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności gry na keyboardzie mieli soliści: Janek z klasy 1a oraz Patryk i Weronika z klasy 3. Wystąpiły również grupy taneczne z klasy 1b i 2, które zaprezentowały swoje układy choreograficzne.

Na zakończenie mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez klasę 1b pt. „Szewczyk Dratewka” na podstawie baśni Janiny Porazińskiej. Uczniowie przygotowali inscenizację swojej lektury i przenieśli nas do krainy, gdzie dzielny Szewczyk podjął próbę ratowania tajemniczej Panny więzionej przez złą czarownicę w zamkowej wieży.

W tym arcytrudnym zadaniu pomagają mu przyjaciele: mrówki, pszczółki i kaczki. Zgodnie z prawidłami baśni, Szewczyk otrzymuje nagrodę adekwatną do okazanego dobra…

Życzymy wesołych wakacji 🙂
p. Arleta i p. Magda