Podsumowanie kółka historycznego i politycznego

Po trzech latach wytężonej pracy przyszła pora na podsumowanie działalności kółka historycznego i politycznego. Przez ten czas przedstawiliśmy oraz wysłuchaliśmy niezliczonych prezentacji, zadaliśmy mnóstwo pytań (niekoniecznie wymagających odpowiedzi), podchodziliśmy do historii i polityki z bez bojaźni, za to z uśmiechem na ustach. Cenną wiedzę o poszczególnych dekadach XX wieku zdobywaliśmy także na boisku szkolnym w czasie pełnej emocji gry w koszykówkę. Dodatkowo kilku z nas stało się Hipolitem Cegielskim, zdobywając punkty doświadczenia w czasie całorocznej gry RPG. Ponadto skrajnie wymarzliśmy w marcu w czasie gry miejskiej, a także w maju w czasie Nocy Muzeów odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc oraz przeżyliśmy jazdę zabytkowym „ogórkiem”. Z kolei w II klasie wspólnie realizowaliśmy projekty gimnazjalne wynikające z podstawy programowej: Jak bawiła się młodzież w latach 60., 70. I 80. XX wieku oraz Tortury jako pomyłka historii.

Zawsze z przyjemnością i przy pysznych plackach (tutaj szczególne podziękowania zwłaszcza dla Janka) co rok obchodziliśmy Wigilię Bożego Narodzenia łamiąc się opłatkiem, a ostatnio także wsłuchując się w koncert kolędowy w wykonaniu Krzysia. Przyjęliśmy na poczęstunek także niespodziewanych gości za cenę pastorałki w różnych językach.

Mieliśmy także parę sukcesów: Bartłomiej Walkowski, Kacper Barełkowski oraz Filip Manthei uzyskali tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Historycznym, a Dominik Lisiecki wziął udział w prestiżowym konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych o Grupie Wyszehradzkiej. Ponadto czterech uczestników kółek zakwalifikowało się do etapu rejonowego kuratoryjnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Obywatelskiej.

Chwile spędzone z kółkowiczami były niesamowicie owocne, jak i radosne. Z pewnością pozostaną niezapomniane.