Dzień Krawata

W poniedziałek 30.09 (jak co roku)  obchodzimy Dzień Chłopca. Zachęcamy wszystkich do tego, aby wyjątkowo uczcić ten dzień i założyć krawat! Każdy, kto w poniedziałek tak uczyni, będzie również zwolniony z niezapowiedzianego odpytywania (dotyczy to również nauczycieli!). Na jeden dzień chowamy mundurek do szafy (albo oddajemy do szybkiego prania), wkładamy elegancką koszulę i przyozdabiamy ją krawatem.

I trochę historii… Modę na przywdziewanie „zwisu męskiego ozdobnego” zapoczątkowali blisko 400 lat temu chorwaccy najemnicy, którzy w czasie wojny trzydziestoletniej zwrócili na siebie uwagę, przywdziewając jedwabne chusty. Elegancki gadżet przypadł do gustu francuskiemu królowi, a następnie zaczął pojawiać się na dworach w całej Europie.

Sztuką jednak jest nie tylko dobór właściwego kroju i koloru, ale również wiązanie. W 1999 roku ukazała się nawet książka „85 sposobów wiązania krawata”, której autorzy szczegółowo prezentują rozmaite techniki okiełznania tego elementu garderoby.

Zobaczymy, która z klas okaże się najbardziej “krawatowa”?