“Młody Technik”

Od dwóch lat nasza szkoła prenumeruje miesięcznik „Młody Technik”. Kolejne numery tego czasopisma znajdują się w bibliotece. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym niezmiernie ciekawym tytułem. Każdy z nas znajdzie w nim coś dla siebie – a w szczególności fani matematyki, fizyki, chemii, astronomii, majsterkowania, informatyki, fotografowania, muzyki…

Zapraszam również uczniów klas 2 gimnazjum do przekartkowania tego czasopisma, gdyż można w nim znaleźć natchnienie (lub pomoc) do realizowania projektów, w których w tym roku bierzecie udział.

W najnowszym numerze: Drony – temat numeru, teleskop optyczny – historia wynalazków, motocykle, kreatywne fotografowanie… i wiele, wiele więcej. Dla osób, które zastanawiają się jaką drogę „naukową” w przyszłości wybrać, „Młody Technik” proponuje dwa artykuły: o studiowaniu geodezji i czego można spodziewać się na studiach matematycznych.

Dodatkowo w każdym numerze ciekawe doświadczenia chemiczne, praktyczny kurs elektroniki, konkursy, szkoła wynalazców i nowinki ze świata techniki.