IX Międzynarodowy Dzień Muzyki w naszej szkole

Dzisiaj obchodziliśmy IX Międzynarodowy Dzień Muzyki. Uczniowie naszych szkół dobrze bawili się na przerwach przy muzyce przygotowanej przez Patryka Nyckowskiego z kl. III PSLO.

 

Klasy IV – VI  PSSP wcześniej losowały i wybierały gatunek muzyczny, który miały zaprezentować
w salach na długiej przerwie. Można było podczas niej odbyć muzyczną wędrówkę.
W sali klasy czwartej rozbrzmiewała muzyka filmowa. Mogliśmy tam zobaczyć kamerę, ulotki i plakaty filmowe, Kopciuszka, co zgubił nietypowy pantofelek oraz wiele postaci znanych z filmów, w które wyśmienicie wcielili się czwartoklasiści. W sali klasy piątej królował hip-hop. Piątoklasiści założyli stroje świetnie dopasowane do muzyki. W sali klasy VI a można było usłyszeć rap, a sala klasy VI b przypominała scenę rockową. Była nawet gitara elektryczna! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia.

 

Chętni uczniowie wzięli również udział w konkursie muzycznym „I muzyka gra!”.  W teście wiedzy najlepiej wypadł Mateusz Rembalski z kl. V. Dobrze poradzili sobie również: Małgorzata Górska, Stanisław Kuczma, Weronika Pierz.

W części „Jaka to melodia?” najlepszym „zgadywaczem” był Stanisław Kuczma z kl. VI a, sporo piosenek znała też Małgorzata Górska. Natomiast najwięcej punktów za śpiew otrzymała Anna Bąk z kl. V. Świetnie wypadły również: Małgorzata Górska, Michalina Ratajczak i Martyna Wawrzyniak.

Punkty z poszczególnych kategorii zostały zsumowane. Szkolnym Królem Muzyki został Stanisław Kuczma z kl. VI a. Zaraz za nim na podium znalazła się Małgorzata Górska z kl. V. Trzecie miejsce zajęła natomiast Marta Wiśniewska z kl. VI b.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zachęcamy do spróbowania swoich sił w przyszłym roku.