Mistrz Matematyki

Konkurs matematyczny dla uczniów klas 5 i 6 Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej

Regulamin:

1. Konkurs składa się z 9 etapów. Trwa od października 2013 do maja 2014.
  2. Na początku każdego etapu uczniowie otrzymują zestaw 10 zadań do samodzielnego opracowania – rozwiązania przez okres około trzech tygodni.
  3. Treść zadań, obliczenia oraz rozwiązania mają znaleźć się w specjalnie założonym zeszycie konkursowym.
  4. Po zakończeniu każdego etapu uczniowie oddają zeszyty do sprawdzenia nauczycielowi matematyki do 20. każdego miesiąca.
  5. Zadania powinny być rozwiązane starannie, odpowiedzi uzasadnione.
  6. Za w pełni rozwiązane zadanie uczeń otrzymuje jeden punkt.
  7. Na początku czerwca odpędzie się 9 etap (będą to wybrane zadania z poszczególnych 8 etapów, ale tym razem uczestnicy konkursu będą je rozwiązywać w szkole – test). Uczeń nieobecny na tym etapie nie zdobędzie punktów i nie ma możliwości zdobycia ich w inny sposób.
  8. Punkty zdobyte na poszczególnych etapach pozwolą wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach: Mistrz Matematyki klas V, Mistrz Matematyki klas VI.
  9. Na zwycięzców czekają nagrody.

ZAPRASZAMY!