Olimpijski poziom

RANDKA W CIEMNO Z HERAKLESEM, TALK SHOW Z AFRODYTĄ, RELACJA NA ŻYWO Z OLIMPU, SERIAL „EROS”. WSPÓŁCZESNA WERSJA MITÓW.

To zdolni gimnazjaliści klas pierwszych postanowili przyjrzeć się tym dobrze znanym postaciom z nieco innej strony. Uczniowie mieli taką możliwość na lekcji języka polskiego.Okazało się, że ci stworzeni przed wiekami bohaterowie mogą stać się bardzo bliscy współczesnym ludziom. Mają tak uniwersalne charaktery i ponadczasowe problemy, że każdy z nas mógłby odszukać w nich odrobinę siebie.

 

Prawdopodobnie gdyby za czasów Zeusa istniała telewizja, radio i prasa, to dziennikarze gościliby wśród bogów bardzo często. Być może nawet powstałaby olimpijska wersja jakiegoś reality show?

Uczniowie czuli się doskonale w rolach bogów greckich. Pokazali to nie tylko kostiumami, ale także dobrą grą aktorską. Nie często zdarza się przecież być Heraklesem lub Afrodytą – to wielkie wyróżnienie.

Gimnazjaliści nie tylko świetnie się bawili, ale z pewnością lepiej przyswoili wiedzę mitologiczną i zapamiętają ją na długo.

zdjęcia Łukasz Frasunkiewicz