Dzień Nauczyciela w klasie trzeciej

W klasie trzeciej Dzień Nauczyciela świętowaliśmy wspólnie z dziećmi. Uczniowie wręczali kwiaty, składali podziękowania dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły. Po złożeniu życzeń oraz wręczeniu upominków przyszedł czas na zajęcia lekcyjne. Chętni uczniowie świetnie wcielili się w role nauczycieli oraz w profesjonalny sposób podeszli do tematu szkolnej codzienności. Na zakończenie na nasze dzieci oraz zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek.

Ten dzień nie tylko był wyjątkowym ze względu na święto nauczycieli, ale również ze względu na wizytę naszego gościa, jakim był sierżant Pyrek (w jego roli mł. asp. Szymon Witczak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu). Sierżant Pyrek przypomniał dzieciom o bezpieczeństwie dzieci na drogach, a także o zachowaniu dzieci, gdy rodziców nie ma w domu oraz o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnych do udzielenia odpowiedzi na zadawane pytania nie brakowało. Obecność maskotki wielkopolskiej policji sprawiła, że spotkanie na temat tak ważny, jakim jest bezpieczeństwo, nabrało charakteru zabawy, dzięki czemu elementarne zasady bezpieczeństwa na długo zapadną w pamięci naszych milusińskich.

Zapraszam do obejrzenia galerii.