Maja i Daniel w drugim etapie!

31. Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino dopiero w grudniu, ale już teraz rozpoczęły się działania, które mają wyłonić skład dziecięcego jury. Przed nim wyzwanie – to ono będzie oceniać zaprezentowane na festiwalu filmy.

W pierwszym etapie konkursu na jury uczestniczyło troje naszych uczniów: Maja Górczak, Daniel Sutkiewicz i Krzysztof Michalski z klasy III a PGS.  Maja i Daniel – spróbują swoich sił w ostatniej części konkursu.

Podczas pierwszego etapu uczniowie wzięli udział w projekcji filmów. Zadaniem konkursowym było zredagowanie oryginalnych odpowiedzi na pytania dotyczące zaprezentowanych produkcji.

W ostatnim, nadchodzącym etapie czeka ich rozmowa kwalifikacyjna, podczas której będą musieli pokazać, że świat filmu nie ma dla nich żadnych tajemnic, że nie boją się formułować samodzielnych sądów i odważnych opinii. Do końcowego sukcesu brakuje jeszcze kilku kroków.

Gratuluję im pierwszego sukcesu i życzę, by osiągnęli swój cel – znaleźli się w jury Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino.