Tenisiści stołowi z naszego gimnazjum wygrywają

Dziewczęta z naszej szkoły rywalizowały z Gimnazjum nr 5. Rozpoczęliśmy meczami singlowymi, w których Zuzanna Mikołajczak bez większych problemów zwyciężyła 3:0 w setach ( 11:8, 11:3, 11:1), a Ewelina Wajnert równie łatwo ograła przeciwniczkę 3:0 ( 11:5, 11:7, 11:3) i prowadziliśmy 2:0 w meczu między szkołami. Następnie rozegraliśmy debla i w nim też byliśmy lepsi, ogrywając Gimnazjum nr 5 – 3:0 w setach (11:5, 11:7, 13:11). Dziewczęta spisały się bardzo dobrze i w listopadzie zagrają w kolejnej rundzie Mistrzostw Poznania.

Równolegle z turniejem dziewcząt odbywał się turniej chłopców, w którym wystąpili reprezentanci Gimnazjum Salezjańskiego i Gimnazjum nr 50. Swoje mecze bez większych problemów wygrali Szymon Nowak i Michał Pakuła, obaj po 3:0 w setach. W deblu w 3 setach stracili w sumie zaledwie 16 punktów i wygrali 3:0 w całym meczu. Chłopcy również wywalczyli awans do kolejnej rundy.

Składy drużyn:

Zuzanna Mikołajczak (kapitan), Ewelina Wejnert i rezerwowa Hanna Bogusz

Szymon Nowak (kapitan), Michał Pakuła i rezerwowy Witold Wróż

Opiekunowie: Joanna Miłkowska, Henryk Gągola, Łukasz Włoch.

Gratulacje!