Klasa 3 w Radiu Emaus

W ubiegłym tygodniu do poznańskiego Radia Emaus przy ul. Zielonej 2 wraz ze swoimi opiekunkami zawitali uczniowie klasy trzeciej. Sprawdziliśmy, jak wygląda praca dziennikarzy w studiu Radia Emaus. Okazało się, że praca w radiu to niezła frajda. Dzięki niezwykle cierpliwej przewodniczce, która odpowiedziała na dziesiątki pytań zaintrygowanych dzieci, zwiedziliśmy wszystkie najważniejsze pomieszczenia w studiu. Mało tego – nasi młodzi dziennikarze zasiedli przed mikrofonami i wcielili się w profesjonalnych radiowców. Odpowiadali na pytanie „Czym dla ciebie jest niedziela?”, a potem słuchali, jak ich głos brzmi w radiu. Gdy operator zmienił ustawienia, i wszystkie głosy brzmiały, jak po nawdychaniu się helu śmiechu było co niemiara. Towarzysząc zwiedzającym redakcję uczniom, zastanawiałam się nad tym, ilu z nich złapało tutaj pierwszego bakcyla radiowca i ilu redaktorów z tej gromadki będzie pracowało w przyszłości w radiu…