Pasowanie na licealistów

26 września bieżącego roku klasa II PSLO zorganizowała spotkanie integracyjne dla licealnych pierwszoklasistów. Byli także na nim obecni uczniowie klas starszych oraz  absolwenci naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od powitania w stylu indiańsko-przedszkolnym. Następnie pierwszoklasiści zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w różnych konkurencjach takich jak np. “kalambury”, układanie jak najwyższej wieży z klocków czy wypicie soku z cytryny. “Starszaki” kibicowały, a świeżo upieczeni pierwszoklasiści bardzo się starali. Później organizatorzy poczęstowali klasę pierwszą uprzednio przygotowaną kaszką, a następnie wszyscy jedli przygotowane przez klasę drugą ciasta. Po konsumpcji odbyło się uroczyste pasowanie na licealistę, a na zakończenie wspólnie odtańczono bardzo długą belgijkę. Taka forma spędzania czasu uczniów naszego liceum dała nam szansę na lepsze poznanie kolegów i koleżanek.
                                                                                                                                                                                                    Zrelacjonował: Bartłomiej Walkowski