Światowy Dzień Życzliwości u nas w szkole …

21 listopada (czwartek) to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, w związku z tym samorząd szkolny zachęca wszystkich uczniów, aby przyczynili się do budowania dobrej atmosfery w tym dniu (i nie tylko w tym).

Chcemy uruchomić pocztę pozdrowień i życzliwych słów. Wystarczy napisać na karteczce miłe słowa skierowane do konkretnej osoby ze swojej lub innej klasy i wrzucić je do pudełka, z którym będzie chodził samorząd. Pamiętajmy, że mają być to słowa życzliwe, poprawiające nastój tej osobie, budujące dobrą atmosferę. Pomyślmy o innych. Niech każdy poczuje się w tym dniu lubiany. Nie wstydzimy się pisać tego, co dobre, dlatego podpiszmy swoje karteczki. Niech osoba, która dostanie karteczkę wie, kto dobrze jej życzy.

Członkowie samorządu przeprowadzą również w tym dniu konkurs w każdej klasie. Będziecie  wybierać najbardziej życzliwego kolegę i koleżankę z klasy. Zastanówcie się więc, o kim możecie tak powiedzieć. Na czyją pomoc zawsze możecie liczyć? Kto się dobrze odnosi do wszystkich (nie tylko do was, bo was lubi)? Kto potrafi budować dobrą atmosferę w klasie, jest zawsze przyjazny?