Biwak – nocowanie w szkole klasy 1 PSLO

W nocy z 10 na 11 października 2013 odbyło się szkolne nocowanie licealnych pierwszaków.
Wstępem do biwaku było nadmuchiwanie materaców, które niestety okazały się dziurawe. Mimo to rozpoczęliśmy imprezę tanecznym krokiem poloneza.
Następnie skupiliśmy się na żmudnej, ale owocnej nauce mazura i walca wiedeńskiego. Po jakimś czasie  klasyczne tańce zastąpiliśmy integracyjnymi i współczesnymi. Jeden z kolegów zadziwił wszystkich swoimi breakdansowymi umiejętnościami.
Kolejnym punktem imprezy było karaoke, w którym ochoczo wzięliśmy udział i udowodniliśmy, że drzemią w nas spore możliwości muzyczne.
Po wielu wyczerpujących grach i zabawach przyszedł w końcu czas na posiłek. Jako klasa kreatywna nie poszliśmy na łatwiznę i nie zamówiliśmy pizzy. Zabraliśmy się za krojenie chleba oraz różnych warzyw, po czym wspólnie, przy jednym stole zjedliśmy zdrową, domową kolację.
Kiedy zrobiło się późno, a zmęczenie zaczęło dawać się we znaki, przebraliśmy się w stroje do spania i oglądając projekcję zdjęć klasowych zaczęliśmy przysypiać. Część najwytrwalszych pierwszaków, którzy przez całą noc grali m.in. w “tabu”, w pewnym momencie zorientowała się, że zaczyna świtać i najwyższy czas wstawać.
Jesteśmy klasą zorganizowaną, więc szybko ale dokładnie po sobie posprzątaliśmy i zebraliśmy się na porannej modlitwie, którą była jutrznia.
Po pożegnaniu żwawo i w dobrych humorach opuściliśmy szkolny budynek, kierując się w stronę domów, by odespać tę pełną wrażeń noc.

relację przygotowała: Kasia Domańska