Poznajemy japońską kulturę.

Wybrani uczniowie z klasy 1B PGS wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Maląg uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce w Centrum Kultury Zamek.

Tydzień Japoński (Japan Week) to inicjatywa japońskiej organizacji International Friendship Foundation, specjalizującej się w organizacji wielkich akcji promocyjnych, podczas których wybrane miasto w Europie lub na innym kontynencie staje się na kilka dni miejscem odwiedzin i prezentacji kilkuset gości z Japonii. Tym razem japońska kultura zagościła w Poznaniu.

Najpierw zobaczyliśmy obrazy i figurki robione i malowane przez studentów japonistyki. Podziwialiśmy japońską kaligrafię – Japonka napisała dla każdego z nas nasze imię a następnie uczyliśmy się składać orgiami. W następnej sali, do której weszliśmy znajdowały się śliczne ikebany (ikebana to japońska sztuka układania kwiatów). Kulminacją naszego poznawania japońskiej kultury było uczestnictwo w ceremonii parzenia herbaty. Zostaliśmy poczęstowani zieloną herbatą (napój ten był niezwykle zielony i gorzki) oraz słodyczami przywiezionymi z Tokio. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem zwyczajów Japończyków.

Małgorzata Mailszewska, Nicole Wojdak

Zapraszamy do galerii zdjęć !