Salezjanki na II miejscu w Poznaniu

25 listopada w Gimnazjum nr 31 odbył się Finał Gimnazjady w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Nasze dziewczęta w półfinale spotkały się z drużyną gospodarzy i początkowo grało nam się niezbyt dobrze, ale z każdą piłką było coraz lepiej. Zuzanna Mikołajczak wygrała swój pierwszy mecz, natomiast Ewelina uległa nieznacznie swojej rywalce. W deblu na szczęście dziewczęta pokonały rywalki i aby przejść do finału wystarczała nam jedna wygrana w meczu singlowym. Już w znacznie lepszym stylu udało nam się tego dokonać, a decydujący punkt zdobyła Zuzia.

W finale spotkaliśmy się ze starymi znajomymi z poprzedniego etapu rozgrywek, czyli z Gimnazjum nr 29. Po pierwszych meczach singlowych był remis 1:1 i najważniejszym meczem był debel. Niestety nie zagraliśmy najlepszego meczu i przegraliśmy 0:3. W kolejnych meczach singlowych Ewelina bez problemu pokonała swoją rywalkę, a Zuzia, choć walczyła z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem, musiała uznać tym razem wyższość swojej rywalki.

Przegraliśmy finał, ale zdobycie II miejsca na Mistrzostwach Poznania to również ogromny sukces i dziewczęta były z tego zadowolone i niezmiernie szczęśliwe.

Po ostatnich meczach odbyło się wręczenie nagród i medali. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Gratulacje!!!

Skład drużyny: Zuzanna Mikołajczak, Ewelina Wajnert, Hanna Bogusz.

Opiekun: Łukasz Włoch