Spotkanie z p. Frankiewicz

We wtorek 12 listopada gościliśmy w naszej szkole panią radną Joannę Frankiewicz, wdowę po śp. Macieju Frankiewiczu – działaczu politycznym i wielkim dobrodzieju naszych szkół. Uczniowie Liceum nie po raz pierwszy mieli okazję porozmawiać z lokalnym politykiem – poprzednio dwukrotnie spotkał się z nami prezydent Ryszard Grobelny.

Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się wiele o życiu i działalności pana Frankiewicza. Poznaliśmy lepiej przeszkody, z jakimi zmagali się opozycjoniści i realia życia w czasach PRL. Choć temat był poważny, nie zabrakło kilku ciekawostek i zabawnych anegdot. Pytaliśmy również o nagrodę im. Macieja Frankiewicza, o stosunek władz miasta do szkół katolickich i o planowane w najbliższych latach remonty i imprezy kulturalne.

Zawsze cieszymy się, kiedy dorośli rozmawiają z nami na „dorosłe tematy”. Dzięki podobnym spotkaniom nie tylko poznajemy interesujące nas sprawy – możemy usłyszeć o tym, „jak to jest być politykiem”. Uczymy się również, jak świadomie wkraczać w dorosłe życie tak, jak chciał tego ks. Bosko – jako uczciwi obywatele.

Łukasz Ciesielski