Wieczór Patriotyczny

12 listopada, tuż po Święcie Niepodległości, odbył się już po raz drugi w naszej szkole Wieczór Patriotyczny, przygotowany przez licealistów. Podobnie jak w zeszłym roku zgromadzeni uczniowie i goście wieczoru śpiewali wiele ważnych dla polskiej tradycji pieśni patriotycznych, mieliśmy też okazję posłuchać relacji świadka historii: poznaliśmy fragmenty wspomnień z Sybiru. Oprócz przejmujących opisów trudnych warunków życia zesłańców, pojawiały się w nich motywy nadziei i siły, jaką dawało Polakom poczucie wspólnoty, umacniane właśnie wspólnym śpiewaniem.

Wieczór prowadzili przedstawiciele klasy 2 PSLO, nad śpiewem czuwały uczennice klasy pierwszej, a oprawę muzyczną stworzył zespół połączonych sił licealistów klas trzeciej i pierwszej. Czas ten uświetnił też występ szkolnego chóru, a uczestnicy mogli się częstować wypiekami przygotowanymi przez uczniów PSLO.

Liczna obecność nie tylko uczniów, nauczycieli, ale także rodziców, absolwentów naszej szkoły, przyjaciół i zaproszonych gości świadczy o tym, że warto kontynuować zapoczątkowany w zeszłym roku zwyczaj organizowania takich spotkań.