Aleksander Fredro zaprosił do stolicy

Narodowe czytanie dzieł tego twórcy już za nami. Nasi uczniowie jednak nie rozstali się z tym autorem tak szybko. Pojechali aż do Warszawy, by ponownie spotkać się z jego literackim dorobkiem. 

Swoje drzwi uchylił gimnazjalistom i licealistom Teatr Polski. Na jego deskach przyglądać się mogli, jak znani aktorzy, m.in. Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski i Jarosław Gajewski  wcielili się w postaci jednej z najbardziej znanych komedii Fredry – „Zemsty”.

Dla licealistów była to doskonała powtórka i utrwalenie wiedzy z poprzednich lat, dla gimnazjalistów, możliwość porównania niedawno poznanej lektury z adaptacją teatralną. To z pewnością może przydać się w perspektywie egzaminu gimnazjalnego.

Dodatkowym walorem wyjazdu był fakt, że młodzi ludzie mieli możliwość spotkania się z aktorami po spektaklu. Szczególnie zapadły im w pamięć słowa Daniela Olbrychskiego, który zachęcał do walki o marzenia i przekonywał, że warto dążyć do ich realizacji, odważnie podejmując wysiłek, by wykorzystać możliwości, które daje współczesny świat.

http://www.youtube.com/watch?v=jr71ChgmlGs