II Wielkopolski Konkurs Poezji Religijnej “Na moich ustach zawsze Jego chwała”

Uczeń  klasy V PSSP, Maksymilian Kozłowski został laureatem II Wielkopolskiego Konkursu Poezji Religijnej.

Konkurs był dedykowany pamięci zmarłego śp. ks. Prymasa kard. Józefa Glempa.

Wg organizatora na etapie szkolnym w całym województwie uczestniczyło w konkursie ponad 1000 dzieci. Do półfinału, który odbył się 12.10.2013 w LO Sióstr Urszulanek przeszło w kategorii wiekowej klas IV-VI około 120 uczniów, do ścisłego finału zakwalifikowało się 30 uczestników, z których po przesłuchaniach 16.11.2013 również u Sióstr Urszulanek wyłoniono 10 laureatów.

Maksymilian prezentował wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. “O firankach w stajni” oraz przypowieść o faryzeuszu i celniku.

Gala finałowa odbyła się 30 listopada w Gnieźnie w LO nr I im. Bolesława Chrobrego, gdzie wręczono dyplomy i nagrody. Laureaci zostali również uhonorowani listem gratulacyjnym od Prymasa Polski ks. arcybiskupa Józefa Kowalczyka.