Piłkarze ręczni w kolejnej rundzie Mistrzostw Poznania

W miniony czwartek w naszej szkole odbył się turniej II rundy Mistrzostw Poznania w piłce ręcznej. Oprócz chłopców z PSSP gościliśmy drużyny z SP 77, SP 84 i SP 18. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z „osiemnastką” i początek zapowiadał trudną i wyrównaną walkę. Ale po kilku minutach gdy dobrą obroną wyłączyliśmy z gry najlepszego zawodnika przeciwników, zaczęliśmy zyskiwać przewagę. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszych chłopaków aż 10:2.

Drugi nasz mecz okazał się najtrudniejszy w turnieju. Graliśmy z reprezentantami SP 84, którzy sporo trenują i grają również w lidze piłki ręcznej. Początek kompletnie nam nie wyszedł, bo traciliśmy sporo bramek po prostych błędach w kryciu zawodników. Później z upływem minut mecz się wyrównywał, ale zabrakło nam czasu, aby ten mecz przynajmniej zremisować. Przegraliśmy ostatecznie 7:9.

Ostatni mecz z SP 77 decydował o tym czy przejdziemy do następnej rundy rozgrywek, a takie prawo dawało nam zwycięstwo. Od początku przejęliśmy inicjatywę i raz za razem zdobywaliśmy kolejne bramki przybliżające nas do sukcesu. Po bardzo dobrej grze w obronie, pięknych bramkach z kontrataków i ciekawie rozegranych akcjach w ataku pozycyjnym wygraliśmy 10:3. Awans był nasz!

W kolejnej rundzie spotkamy się z drużynami SP 7, SP 15 i SP 54.

Gratulacje i powodzenia!!!

Skład drużyny: Jakub Stryczyński, Jan Adamskich, Jan Dziabaszewski, Dominik Skrzydlewski, Wojciech Górski, Tomasz Urbański, Wiktor Kurzawski, Antoni Parafiński, Marcin Pakuła, Antoni Janowski, Marc Brotier i Jakub Rudziewicz.

Opiekun: Łukasz Włoch