5 grudnia – Dzień Wolontariusza

„Pomagając innym – tak naprawdę pomagasz nie tylko drugiemu człowiekowi, ale i sobie – jesteś komuś potrzebny.”

Kinga Jama

Zapracowani, zabiegani, obłożeni książkami, zeszytami, zadaniami domowymi – a mimo to mamy czas na pomoc drugiemu człowiekowi.

Mówią, że w dzisiejszych czasach wielu przechodzi obojętnie wobec drugiego nie dostrzegając chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących…

Na szczęście są wokół nas ludzie, którzy bezinteresownie pomagają innym. W szkole organizowane są akcje charytatywne, poza szkołą chętnie angażujemy się w działania dla drugiego człowieka. Dlaczego? Każdy z innego powodu.  Najważniejsze jest to, że czujemy się potrzebni a najcenniejszą zapłatą za pomoc jest uśmiech i szczera radość.

Taki jest właśnie wolontariusz, człowiek, który potrafi podarować swój tak cenny dziś czas – drugiemu, nie oczekując nic w zamian.

Wszystkim Wolontariuszom życzymy, aby chęć niesienia bezinteresownej pomocy wzrastała każdego dnia  i aby uśmiech potrzebującej osoby zachęcał Was do dalszych działań dla innych. Powiększajcie swoje serca dobrymi uczynkami i czujcie się potrzebni. Może właśnie ktoś czeka na Waszą pomoc .