Świątecznie przy radiowym mikrofonie

 

Zanim nadeszła wyczekiwana przerwa świąteczna, gimnazjaliści z  klasy trzeciej oraz dziennikarze „Salezjańskiej gaduły” próbowali swoich sił jako reporterzy radiowi.

Inspiracją do działania były oczywiście zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Uczniowie potraktowali temat bardzo szeroko. Jedna grupa wspominała szczególną atmosferę klasowych spotkań wigilijnych, inni opowiedzieli o swoich tradycjach rodzinnych związanych ze świętami. Uczniowie klasy trzeciej podjęli się wymagającego zadania i rozmawiali o Świętym Mikołaju z najmłodszymi, którzy mieli na ten temat sporo do powiedzenia.

To dopiero pierwsze próby stworzenia radiowych reportaży. Uczniowie na lekcji języka polskiego i na zajęciach kółka dziennikarskiego poznawali tajniki tej trudnej formy. Postanowili spróbować swoich sił w praktyce. Trening czyni mistrza! Świątecznych audycji radiowych, które przygotowali słucha się z wielką przyjemnością. Niecierpliwie czekamy na kolejne, zapewne coraz lepsze, próby.

Świat radia kryje jeszcze wiele tajemnic, które warto odkryć.

Zapraszam serdecznie do wysłuchania świątecznych audycji.

„Baj, baj Mikołaj…”:

 

„Świąteczne wspomnienia Salezjańskiej Gaduły”:

 

„Święta według bliźniaków”:

 

„Nasze klasowe wigilie”:

 

„Jak to było rok temu?”: