Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2014 r. chcemy wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. Uczniowie Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej zostali zaproszeni do udziału w pochodzie. Zbiórka dla uczniów, nauczycieli i rodziców biorących udział w Orszaku o 11.15 na placu Wolności (przy tarasie i schodach z boku budynku Arkadii – tam gdzie mieści się Empik). Żeby utworzyć osobną grupę w Orszaku (reprezentację szkoły) musimy zebrać ok. 50 osób, dlatego ważne jest, żeby i Was nie zabrakło. Przy zgłoszeniu proszę podać nazwę naszej szkoły. Uczniowie otrzymają pelerynki, korony oraz śpiewniki. W orszaku będziemy szli czwórkami w kolumnie, po bokach rodzice, nauczyciele, harcerze. Najlepiej gdyby był jeden rodzic na dwoje dzieci lub chociaż jeden na czworo.

Plan Orszaku: 
do 11:30 na pl. Wolności zbiórka uczniów oraz rozdawanie koron i śpiewników
11:45 Formowanie szyku orszakowego
12:00 Początek Orszaku! Wyruszamy z pl. Wolności
Po drodze na Stary Rynek:
scenka z aniołami i diabłami
scenka z Legionistami
scenka z Herodem
ok. 13:15 Złożenie darów przez Króli na scenie głównej na Starym Rynku
ok. 13:30 Zakończenie Orszaku
ok. 13:45 Msza Św. w Poznańskiej Farze