Dziewczęta w finale!

W piątek 10 stycznia w gimnazjum nr 29 w Krzesinach odbył się półfinałowy turniej unihokeja o Mistrzostwo Miasta Poznania szkół gimnazjalnych. Oprócz gospodyń turnieju wzięły w nim udział szkoły nr 33 i 35 oraz oczywiście nasze reprezentantki.

W pierwszym naszym meczu graliśmy z Gimnazjum nr 33 i nie był to łatwy przeciwnik, choć wynik może świadczyć o czymś zupełnie innym, by zwyciężyliśmy 5:0 po bramkach Gosi Chrościńskiej – 2, Martyny Manickiej, Jowity Kwiatkowskiej i Weroniki Wisoky. Wynik wysoki, ale były w tym meczu spore fragmenty bardzo wyrównanej gry. Na szczęście nasza gra obronna stała na bardzo wysokim poziomie, a dziewczyny w ataku były skuteczne.

Drugi mecz był dla nas najłatwiejszy, a wygraliśmy go aż 7:1. Naszymi rywalkami były dziewczęta z Gimnazjum nr 35, które walczyły ambitnie, ale cztery bramki Weroniki, dwie Gosi i jedna Jowity spowodowały, że ochotę do gry straciły. Jedną z ładniejszych bramek w turnieju zdobyła w tym meczu Gosia, która stojąc tyłem do bramki uderzyła między nogami i pokonała zaskoczoną bramkarkę.

Przed ostatnim meczem z Gimnazjum nr 29 byliśmy już pewni awansu do finału, ale i tak chcieliśmy zakończyć udany turniej zwycięstwem nad gospodyniami. Już po pierwszej tercji prowadziliśmy 3:0 i było widać zdziwienie na twarzach naszych przeciwniczek, że gramy tak dobrze. W drugiej i trzeciej tercji mecz troszkę się wyrównał, ale i tak dołożyliśmy jeszcze dwie bramki, a na tablicy wyników widniało 5:0 dla Salezjanek. Bramki zdobywały Jowita i Weronika, a ostatnia bramka Weroniki była przepiękna!

Trzeba podkreślić, że świetnie w obronie radziły sobie Jadzia, Basia, Ewelina i Zuza. Bardzo rozsądnie grały w linii pomocy Gosia i Martyna, które wspierały zarówno atak, jak i obronę, a Magda bardzo dobrze broniła dostępu do naszej bramki i rozpoczynała kontraataki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!!!

Skład drużyny:

Magdalena Pakuła, Jadwiga Płuciennik, Barbara Binczewska, Ewelina Wajnert, Zuzanna Mikołajczak, Jowita Kwiatkowska, Martyna Manicka, Weronika Wisoky i Małgorzata Chrościńska.

Opiekun: Łukasz Włoch