Spotkanie z aktorką – Magdaleną Cielecką

Uczniowie naszej Szkoły mieli okazję znów gościć na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na pytania zebranych w auli młodych ludzi odpowiadała tym razem Magdalena Cielecka – aktorka teatralna i filmowa.

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum, którzy realizują medialny projekt gimnazjalny, wzięli udział w spotkaniu pt. „Indywidualizm Artysty… kilka myśli o filmach, teatrze, telewizji i warsztacie aktora”. Ich starsi koledzy z klasy trzeciej, którzy w zeszłym roku w ramach tego przedsięwzięcia tworzyli swój pierwszy film, również postanowili im towarzyszyć. Widać zatem, że zaszczepiona pasja kiełkuje i rozwija się.

Pani Magdalena Cielecka przekazała uczestnikom spotkania kilka cennych wskazówek, jak dobrze wypaść przed kamerą. Na pytanie naszej uczennicy, Barbary Sikory, jakich rad udzieliłaby młodym aktorom, podkreślała, że warto robić to, co się kocha, wtedy szansa na sukces jest bardzo realna. Nie ukrywała, że w tym zawodzie potrzebna jest również odrobina szczęścia, a talent nie jest kluczowy.

Opowiadała także o sobie i swojej artystycznej drodze oraz o zawodowych marzeniach. Gimnazjaliści czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

Zapraszamy do galerii.