Lekcja wychowawcza przed kamerami…

Dnia 16 stycznia 2014 roku klasa 1 PSLO wyjechała do toruńskiego studia telewizji TRWAM. Celem wyjazdu było nagranie lekcji wychowawczej o Patronach naszych Szkół, piątce młodych wychowanków salezjańskich – Czesławie Jóźwiaku, Edwardzie Kaźmierskim, Edwardzie Kliniku, Franciszku Kęsym i Jarogniewie Wojciechowskim.

Lekcję wychowawczą przed kamerami poprowadziła pani Ewa Dojaś-Łukomska oraz pani pedagog, Kinga Jama. Licealiści aktywnie w niej uczestniczyli, pokazując swoje podobieństwo do bł. Oratorian  w wierze, w wyznawanych wartościach czy podobnych zainteresowaniach.

Patroni, tacy sami jak my – młodzi, wierzący, radośni, pełni celów, marzeń, pragnień. Chodzili tymi samymi ulicami. Zwyczajni, jak my, jednak poprzez głęboką wiarę i zawierzenie swojego życia Bogu i Maryi stali się niezwyczajnymi młodymi ludźmi, których warto naśladować, podążając drogą do świętości.

Nie potrzeba wiele, żeby zostać świętym. Potrzeba wiary, nadziei i miłości do Boga, oraz drugiego człowieka. Potrzeba też odwagi, aby mimo wielu przeciwności zawsze pozostawać wiernym do końca.

Zapraszamy do galerii.