Wieczór kolęd

Wieczorem pierwszego szkolnego dnia 2014 roku odbyło się drugie w historii naszej szkoły wspólne kolędowanie.
Wieczór kolęd przygotowała tym razem klasa 1 PSLO, korzystając ze wsparcia uczniów klasy 3 PSLO. Zgromadzeni goście przy akompaniamencie skrzypiec, keyboardu i gitar śpiewali wiele kolęd, od tych najdawniejszych do dwudziestowiecznych. Część z nich okazała się mało znana, ale mamy nadzieję, że z roku na rok coraz więcej uczestników szkolnego kolędowania będzie je znało i wielozwrotkowe kolędy i pastorałki będą mocno rozbrzmiewały w naszych murach. Urozmaiceniem wspólnego śpiewu był konkurs dla uczestników, sprawdzający znajomość słów, motywów i rytmów kolędowych, a w chwilach oddechu można się było poczęstować słodkościami przygotowanymi przez licealistów.
Zapraszamy do galerii.