Zaproszenie i zwiastun – nowy spektakl

Zaproszenie i zwiastun
Licealna Grupa Teatralna serdecznie zaprasza na nowy spektakl: “Krzesła” Egène’a Ionesco.
Przedstawienie odbędzie się 20 lutego (czwartek) o godz. 18:00 w sali nr 10 PSLO.
Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna oraz do nabywania naszego programu teatralnego, w którym będzie można przeczytać o autorze, spektaklu, aktorach
oraz poznać opinie widzów na temat naszego szkolnego teatru. Poniżej prezentujemy jedną z takich wypowiedzi.
Zwiastun:

Na pytania LGT odpowiada pani Maria Grzebyta-Kropska:

W jaki sposób dowiaduje się Pani o terminach i tytułach nowych spektakli LGT?

Nie ukrywam, że z ciekawością odwiedzam waszą zakładkę na stronie internetowej naszej szkoły i tam czytam o nowych przedsięwzięciach LGT. Na bieżąco informuje mnie również pani Anna Kukorowska.

Jakie są Pani oczekiwania związane z nowym spektaklem?

Chciałabym poczuć, że coś mnie zaskoczyło. Wiem, że potraficie zaczarować widza tak, by całkowicie zaangażował się w spektakl. Będę obserwować, na ile jesteście wierni treści, a ile w sztuce jest Waszej inwencji, interpretacji.

Co Pani sądzi o naszych multimedialnych działaniach związanych ze spektaklami (płyty, zwiastuny, zdjęcia, programy)?

Moim zdaniem to świetna inicjatywa. Taki przekaz jest współcześnie jedną z najbardziej skutecznych form reklamy. Jesteście zdolni i utalentowani, warto, żeby informacje o Waszych działaniach docierały do jak największej liczby osób. Przy okazji sami doskonalicie umiejętność tworzenia takiego przekazu – to daje możliwość dzielenia się swoją kreatywnością.

Czy uważa Pani, że nasza szkolna LGT przeżywa rozkwit swojej działalności, czy może dobre lata ma już za sobą?

Uczę tutaj dopiero drugi rok, więc trudno mi oceniać, jak było wcześniej. Mam nadzieję, że najlepsze lata jeszcze przed Wami – to da nam możliwość obejrzenia jeszcze wielu wspaniałych spektakli. 

Czy Pani często przychodzi na nasze spektakle? Które sztuki najlepiej Pani zapamiętała?

Staram się być na każdym spektakluPamiętam oczywiście „Damy i huzary” i debiutujących tam młodych aktorów, którzy w znakomity sposób oddali fredrowski dowcip. Sztukę „Mąż i żona” wspominam do dziś, aktorzy pokazali na co ich stać, porwali publiczność, szczególnie gimnazjalistów. To wspaniale, że nie boicie się grać Fredry i robicie to bardzo dobrze. Dzięki Wam lektury, które dotąd wydawały się (dla niektórych) przykrym obowiązkiem, nabierają nowego blasku.

Które sztuki Ionesco widziała Pani na scenie?

Rok temu byłam na „Lekcji” w Teatrze Nowym w Poznaniu, w przyszłości chciałabym zobaczyć jeszcze „Łysą śpiewaczkę”.

Jakie spektakle chciałby Pani zobaczyć na naszej szkolnej scenie?

Ufam Waszym wyborom. Nie mam konkretnych życzeń.

Co sprawia, że przychodzi Pani na nasze spektakle?

Potraficie wytworzyć niezwykłą atmosferę. Widz może się zaśmiać, wzruszyć, poruszyć i pomyśleć. Jesteście bardzo profesjonalni, nie ukrywam, że dobrze działa też Wasza reklama i zachęta. Talent broni się sam, to on przyciąga.