Wizyta w Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Pod koniec stycznia klasy pierwsze naszego gimnazjum razem z wychowawcami udały się na wystawę poświęconą powstaniu wielkopolskiemu (Mobilne Muzeum). Multimedialna ekspozycja dostarczyła uczniom wiele zabawy, przy której z pewnością dowiedzieli sie czegoś nowego. Tablety, interaktywna mapa Wielkopolski, ekrany dotykowe, kino powstańcze oraz budka wartownicza to tylko niektóre z atrakcji, jakie tam na nas czekały. Niestety ekspozycja Mobilnego Muzeum była czynna tylko do końca stycznia, ale pracownicy stworzyli aplikację na telefon o nazwie “27 grudnia”, dzięki której możemy odwiedzić miejsca pamięci powstania wielkopolskiego (zarówno wirtualnie, jak i w rzeczywistości, gdyż aplikacja zawiera także współrzędne geograficzne przedstawionych miejsc). Zachęcamy do przetestowania.