„Matematyczne horyzonty”

4 marca 2014 sześciu uczniów klas szóstych wzięło udział w konkursie matematycznym „Matematyczne horyzonty”. Był on zaadresowany do uczniów szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu było  gimnazjum nr 12 wraz z Poznańską Fundacją Matematyczną. Konkurs dzięki swojej nietypowej formie (uczniowie nie musieli korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy, a jedynie wysłuchać krótkiego wykładu, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z zagadnieniami poruszonymi na tym wykładzie) cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Nobilitacją dla uczestników może być fakt, że zarówno w otwarciu jak i zakończeniu konkursu uczestniczyły Władze Dziekańskie Wydziału Matematyki i Informatyki.

Piotr Józwiak uczeń klasy 6a uzyskał wyróżnienie podczas tego konkursu.

Gratulujemy udziału i sukcesu!