Ogromne emocje na Pucharze Tymbarku

W środę 26 kwietnia dziewczynki z naszej szkoły brały udział w turnieju piłkarskim Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza młodsza drużyna złożona z uczennic II i III klasy PSSP. Dziewczynki pokonały rówieśniczki z SP 6 i SP 82 po bramkach Julki Dziabaszewskiej i Zosi Wawrzyniak. Później nieznacznie uległy SP 45 i SP 61, ale walczyły bardzo dzielnie. Zajęliśmy III miejsce na tym turnieju, a trzeba podkreślić, że był to finał miejski. W drużynie grały również: Karolina Miłkowska, Zuzia Jachowska, Basia, Maja Dutkiewicz, Marta Dutkiewicz, Magda Stryczyńska, Julka Gosławska, Ela Abai, Zuzia Rudnicka, Julka Kawecka i Gosia Czerwińska.

Nasza druga drużyna złożona była z dziewczynek z klasy IV i V. Graliśmy z zawodniczkami z SP 45, SP 61 i SP 6. Pierwsze spotkanie z SP 61 nam zdecydowanie nie wyszło i przegraliśmy je na własne życzenie. W drugim meczu gra była zdecydowanie lepsza, ale trenujące piłkę nożną dziewczynki z SP 45 okazały się zbyt trudnym przeciwnikiem. W ostatnim meczu rywalizowaliśmy z SP 6 i wyszliśmy na prowadzenie po pięknej bramce Mai Goławskiej (mimo tego, że była kontuzjowana). Niestety w ostatniej minucie po dość kontrowersyjnym karnym rywalki wyrównały. Wynik 1:1 oznaczał, że wraz z SP 6 zajęliśmy III miejsce w Poznaniu. W drużynie zagrały również: Ania Bąk, Emilia Olbińska, Marysia Wyrwińska, Marysia Kuzdela, Marysia Rister i Martyna Wawrzyniak.

Gratulujemy dziewczynkom i czekamy na kolejne sukcesy!

Zapraszamy do galerii.