Dziewczęta pokazały klasę na Coca Cola Cup 2014

Coca Cola zorganizowała po raz kolejny rozgrywki dla piłkarek nożnych i po raz drugi z rzędu nasze dziewczęta wystartowały w tym prestiżowym turnieju. I etap zmagań odbył się na Orliku w Ośrodku Przywodnym Rataje, a organizatorem była nasza szkoła. Rozegraliśmy trzy mecze i wygraliśmy wszystkie. Trzeba podkreślić, że pokonaliśmy zespoły z Chludowa, Koziegłów, Suchego Lasu i G 60 z Poznania i straciliśmy zaledwie jedną bramkę zdobywając ich aż osiem.

Wyniki:

PGS – G Koziegłowy            2:0 (Weronika Wisoky i Martyna Manicka)

PGS – G Chludowo               3:1 (Weronika Wisoky x 3)

PGS – G Suchy Las               2:0 (Weronika Wisoky x 2)

PGS – G 60 Poznań               1:0 (Jowita Kwiatkowska)

W II rundzie eliminacji wojewódzkich było już znacznie trudniej bo graliśmy ze zwycięzcami innych grup. W pierwszym meczu, który był w naszym wykonaniu nieco ospały zremisowaliśmy z Chludowem 0:0. W kolejnym spotkaniu nieznacznie przegraliśmy z faworytem turnieju, drużyną z Budzynia. Honorową bramkę zdobyła Weronika Wisoky. Ostatni mecz miał zdecydować o tym czy zajmiemy drugie miejsce w tym turnieju. Okazji było sporo, nasze dziewczyny były lepsze, ale bramki nie padały. Chwilę przed końcem meczu nasza bramkarka Gosia Chruścińska wybijała piłkę spod własnej bramki, ta przeleciała całe boisko nad bramkarką drużyny z Bolechowa i po jej palcach wpadła do bramki. Wygraliśmy 1:0 po bramce Gosi i zajęliśmy drugie miejsce.

Nagrodę dla najlepszej bramkarki zdobyła Gosia Chruścińska, a najlepszą zawodniczką naszej drużyny wybrana została Martyna Manicka.

Wyniki:

PGS – G Chludowo               0:0

PGS – G Budzyń                  1:3 (Weronika Wisoky)

PGS – G Bolechowo             1:0 (Gosia Chrościńska)

Gratulacje!!!

Skład drużyny:

Małgorzata Chruścińska, Jowita Kwiatkowska, Martyna Manicka, Ewelina Wajnert, Barbara Binczewska, Weronika Wisoky, Magdalena Pakuła, Maria Andrzejewska, Zuzanna Mikołajczak.

Opiekun: Łukasz Włoch

Zdjęcia w galerii.