Dziewczyny na medal!!!

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbył się finałowy turniej o Mistrzostwo Poznaniu w Unihokeju Dziewcząt. Jednym z faworytów tych zmagań były dziewczęta z naszego gimnazjum, które wygrały zarówno turniej eliminacyjny, jak i półfinał. W pierwszym meczu graliśmy z Gimnazjum 29 z Krzesin i po pierwszych wyrównanych minutach zarysowała się nasza przewaga, którą udokumentowała bramką Weronika Wisoky. Choć nasze przeciwniczki próbowały nawiązać rywalizacje to graliśmy o klasę lepiej i wygraliśmy 3:0.

W drugim meczu czekał na nas najtrudniejszy rywal, czyli Gimnazjum 55. Trzeba przyznać, że mieliśmy duży problem aby zagrozić bramce naszych przeciwniczek, natomiast one kilka razy w pierwszej tercji zagroziły naszej bramkarce, która spisywała się bardzo dobrze. Niestety w końcu Magda Pakuła nie była już w stanie obronić precyzyjnego strzału i rywalki wyszły na prowadzenie. Chwilę później nasz zryw, wyrównanie po bramce Weroniki Wisoky . Remis nie trwał zbyt długo bo po kilku chwilach tracimy kolejną bramkę. W tym meczu dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, ale rywalki były lepsze. Podwyższyły jeszcze prowadzenie i wygrały z nami 3:1. Ostatni mecz z Gimnazjum 41 był w zasadzie dla naszych dziewczyn formalnością. Umiejętnościami nasze dziewczęta przewyższały przeciwniczki o dwie klasy i pewnie wygrały 5:0. Bramki Zdobywały Weronika Wisoky, Martyna Manicka i Jowita Kwiatkowska.

Po tym meczu byliśmy już pewni II miejsca w Poznaniu!!! Sukces na który dziewczyny pracowały przez cały rok na treningach stał się faktem. Mały niedosyt pozostaje, bo bardzo chcieliśmy sięgnąć po złoto, ale jeśli tylko dziewczyny nadal będą pracować nad swoimi umiejętnościami, to w przyszłym roku będą zdecydowanym faworytem.

Jako trener musze pochwalić dziewczyny nie tylko za włożony wysiłek i zaangażowanie, ale i za sportową postawę, bo to był mecz w którym były prowokowane w niesportowy sposób, a mimo to wytrzymały presję! Swoją grą i zachowaniem godnie reprezentowały Publiczne Gimnazjum Salezjańskie.

Gratulacje!!!

Skład naszej drużyny:

Magdalena Pakuła, Małgorzata Chrościńska, Zuzanna Mikołajczak, Jowita Kwiatkowska, Martyna Manicka, Weronika Wisoky, Jadwiga Płuciennik, Ewelina Wajnert, Barbara Binczewska, Zuzanna Wiśniewska.

Opiekun: Łukasz Włoch

Zdjęcia w galerii.