Starsi uczniowie pomagają młodszym

Jednym z celów, jaki wszyscy chcielibyśmy osiągnąć, jest stworzenie w naszej Szkole prawdziwe rodzinnej atmosfery. Dlatego 3 kwietnia Salezjańskie Szkolne Koło PCK zorganizowało w klasie koleżeńskie korepetycje. Kilkanaście osób z klas gimnazjalnych pomagało przez dwie godziny odrobić lekcje swoim młodszym kolegom. Z pomocy skorzystało kilkunastu młodych ludzi ze szkoły podstawowej. Starsi uczniowie doskonale wcielili się w role nauczyciela oraz przyjaciela, który cierpliwie wytłumaczy, sprawdzi poprawność wykonanego zadania lub utrwali wiadomości przed sprawdzianem. Uśmiech na twarzach dzieci był dla nas wszystkim bardzo motywujący!

Dlatego w czwartek 22.05.2014 w godzinach 13.30 – 15.20 w sali numer 13 ponownie wolontariusze będą czekać na swoich młodszych kolegów, służąc im pomocą w zmaganiach z matematyką, językiem angielskim i każdym innym przedmiotem.

Serdecznie zapraszamy!  Salezjańskie Szkolne Koło PCK

Zapraszamy do galerii.