Pierwsze miejsce w „Meczu matematycznym”

Dnia 29.04.2014 odbyły się pierwsze z cyklu: „Międzyszkolne Warsztaty Matematyczne „12” ”. Wydarzenie skierowane było do uczniów poznańskich szkół podstawowych żywo zainteresowanych matematyką. W trakcie warsztatów uczniowie Gimnazjum nr 12 przedstawili młodszym kolegom przygotowane przez siebie krótkie wykłady dotyczące wybranych zagadnień z matematyki. Należy nadmienić, że zagadnienia te nie są poruszane w szkole podstawowej i uczniowie spotkali się z pewnymi przedstawionymi na nich pojęciami pierwszy raz. Po wysłuchaniu wykładów rozegrano mecz matematyczny, w którym wzięły udział reprezentacje z następujących szkół:

•          Szkoła Podstawowa nr 17 im. J. I. Kraszewskiego w Poznaniu,

•          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 im. Mieszka I w Poznaniu,

•          Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Bł. Piątki Poznańskiej w Poznaniu,

•          Szkoła Podstawowa nr 45 im. ORP „Poznań” w Poznaniu

•          Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu.

Zadania, które uczniowie otrzymali do rozwiązania związane były z zagadnieniami przedstawionymi w trakcie prezentacji. Zwycięzcami meczu okazała się reprezentacja naszej Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Piątki Poznańskiej w Poznaniu w składzie: Michał Dutkiewicz, Piotr Jóźwiak i Jakub Stryczyński i nagrodzona została drobnymi upominkami . Zwycięzcom meczu gratulujemy wiedzy i umiejętności tym bardziej, że zdobyli oni 33 punkty na 36 a drużyna, która zajęła drugie miejsce zdobyła ich 23.

Zapraszamy do galerii.