Wyprawa do muzeum to nuda? Ależ skąd! Nie w naszej szkole!

Kilka dni temu klasa 2B i 2A PGS miała okazję odwiedzić Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Nie było to zwyczajne oglądanie eksponatów i słuchanie przewodnika. Mieliśmy wrażenie, że przenieśliśmy się w czasie. Wehikuł zabrał nas do starożytnego Egiptu.

Wzięliśmy udział w zajęciach pod tytułem „Egipski salon urody”. Dowiedzieliśmy się, jak mieszkańcy kraju nad Nilem dbali o higienę. Poznaliśmy sposoby wyrobu kosmetyków. Uświadomiliśmy sobie, że nieświadomie naśladujemy ludzi żyjących w tamtych czasach.

Najciekawszą częścią spotkania była ta, w trakcie której mogliśmy się przebrać i pomalować niczym starożytni mieszkańcy Egiptu. Zostaliśmy ozdobieni strojem i makijażem zgodnym z ówczesną modą. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Zapraszamy do galerii.